Ако имате киселини и мачнини – Домашен лек кој помага

Ако имате киселини и мачнини – Домашен лек кој помага

Содата е моќна намирница која помага на многу начини во домаќинството и ви олеснува ако имате мачнини.

Ако имате киселини земете пола шолја вода во која ќе ставите лажиче сода.

Истото може да го направите со пола шолја млеко и сода.

Испијте и ќе ви биде подобро.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате