За ишијас, болки и грчеви – Домашен лек со лук кој ќе ве излечи

За ишијас, болки и грчеви – Домашен лек со лук кој ќе ве излечи

Мешавината на млеко и лук е навистина корисна и многу помага за телото особено за болки, вкочанетост, ишијас и грчеви во телото.
Ви требаат 4 иситнети чешни лук, 1 шолја млеко и мед по вкус, а постапката е следна: Се ставаат лукот и млекото да вријат, па се тргаат од рингла и се ладат.По желба се става мед.

Се пие еднаш дневно бидејќи во спротива лукот ја разредува крвта.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Посно: Палачинки без зејтин

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Овошен колач со јагоди

Десерт готов за 20 минути