Трик со кој салатата долго ќе остане свежа

Трик со кој салатата долго ќе остане свежа

Ако сакате да спречите салатата да се исуши брзо, ви треба мал трик.

Ставете проѕирна фолија над неа, а над неа салфета која ќе ја впие влагата.

Вака ќе биде салатата свежа подолго.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

singlepost_text