Кремаста ванила напивка

Кремаста ванила напивка

Вкусна кремаста напивка од млеко и ванила…

Состојки:

  • 230 мл млеко
  • 1-2 лажици ванилин шеќер
  • 1-2 лажици екстракт од ванила

Начин на подготовка:

  1. Загрејте го млекото на рингла или во микробранова.

     

  2. Измешајте шеќер и екстракт од ванила. Можете да додадете и цимет по желба.

Уживајте!

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text