Намирници кои не треба да се мешаат – Создаваат болки и надуеност

Намирници кои не треба да се мешаат – Создаваат болки и надуеност

Иако често знаеме да ги искомбинираме во оброците или да направиме или купиме ваков сок, сепак не е паметна идеја да се мешаат морков и портокал.

Имено, овие две намирници се здрави, моќни и полни витамини, но штетни се кога ќе ги измешате.

Тешки се за варење кај децата, а може да допринесат за поголемо лачење на желудочна и жолчна течност, тегоби и болки.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

singlepost_text