Направете чај од дуња – Напивка која изобилува со здравје

Направете чај од дуња – Напивка која изобилува со здравје

Сите знаеме колку е корисно да се пијат чаеви, а чајот од дуња изобилува со супер вкус, арома и здравје пред се.
Шолја чај од дуња помага за воспаленија на желудникот, цревата и слузокожата.Помага и за запирање на дијареа.

Се што треба д анаправите е да ставите два листа дуња во 1 децилитар зовриена вода.

Стојат 10 минути, па потоа се пие смесата.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text