За мозокот, коските, за диета – Причини да јадете бадеми често

За мозокот, коските, за диета – Причини да јадете бадеми често

Бадемите се здрави и богати со витамини Е, цинк, магнезиум и калциум и помагаат за многу болести, како и за рамен стомак.
Доволни се 4-5 на ден за здравје, а треба да ги ставите во вода и оставите преку ноќ, а утрината да ги изедете. Доволна е една рака на ден.Добри се за мозокот и за мозочните функции, за недостаток на енергија, за регулирање на холестеролот, за притисокот и за коските.

 

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text