Правила за чување на морковите – Нема долго да скапат

Правила за чување на морковите – Нема долго да скапат

Морковот може да биде свеж со недели ако употребите еден трик.

Тој се чува во ориз или песок.

Така влажноста не делува лошо на него.

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text