Изобилува со здравје: Причини да додавате магдонос во оброците

Изобилува со здравје: Причини да додавате магдонос во оброците

Магдоносот е здрав и многу корисен за телото ,а помага и за голем број проблеми.

Поттикнува излачување течности, а воедно и намалува крвен притисок.

Одличен е за диета, помага и да се спречат кардиоваскуларни заболувања.

Има многу витамин Ц и се препорачува и свеж.

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text