Појадокот е најважен оброк: Најздравиот начин да се почне денот

Појадокот е најважен оброк: Најздравиот начин да се почне денот

Ако се мислите како да ви започне денот, со оглед на тоа што појадокот е најважниот оброк, се што ви треба се житарки.Житарките се одличен начин да се почне денот.

Богати со јаглехидрати и шеќери, даваат енергија, а исто така имате цел ден пред вас, многу активности и обврски за да ги согорите.

Навечер тешко се согоруваат, ќе ве направат надуени и ќе ви предизвикаат тешкотии со спиењето.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text