Никогаш не јадете чоколадо пред спиење – Има добра причина за тоа

Никогаш не јадете чоколадо пред спиење – Има добра причина за тоа

Постојат намирници кои никогаш не треба да ги јадеме пред спиење, а една од нив е чоколадото.

Чоколадото и какаото кое го има во себе, како и големата количина на шеќер, предизвикуваат несоница.

Избегнувајте го освен ако не ве чека напорна работна ноќ или учење.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text