Хит на интернет: Еве како да подготвите долго варено јајце

Хит на интернет: Еве како да подготвите долго варено јајце

Еден рецепт за варени јајца стана вистински хит на интернет.

Рецептот е многу едноставен: 20 јајца се кршат и се ставаат во намастен сад за куглоф.

Потоа садот за куглоф се става во друг сад со врела вода, со тоа што треба да се води сметка водата да не се измеша со јајцата.

После 20-30 минути, јајцата ќе бидат совршено варени.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text