Видео рецепт за идеален ручек: Ќофтиња со зеленчук – се топат во уста

Видео рецепт за идеален ручек: Ќофтиња со зеленчук – се топат во уста

Израдувајте ги домашните со совршен ручек!

Состојки:

 • 500 гр мелено месо
 • 1 главица кромид
 • 2 чешниња лук
 • 7 гр сол
 • 3 гр слатка пипер
 • бибер
 • малку сечкан магдонос
 • малку брашно

Состојки за прилог:

 • 300 гр ориз
 • 5 гр сув зачин или сол
 • 2 пиперки
 • 3-4 поголеми моркови
 • 2 главици кромид
 • 3 домати
 • 250 гр шампињони
 • морска сол
 • бибер
 • 7 гр шеќер
 • сечкан магдонос за посипување

Начинот на подготовка е едноставен и нема да ви одземе многу време, а ќе добиете фантастичен ручек!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Сашина кујна“:

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

singlepost_text