Грешка која ја правиме со печурките – Вака се губи вкусот

Грешка која ја правиме со печурките – Вака се губи вкусот

Печурките се вкусна намирница, но има една грешка моја често ја правиме со нив во врска со миењето.

Имено, печурките не треба да се мијат зошто се менува составот и вкусот, само заплакнете ги кратко и избришете.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

ФОТО: Дел од атмосферата на концертот на Жељко Јоксимовиќ

Која е омилената храна и пијалоци на Енрике Иглесијас?

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

ВИДЕО: Направете шеќерна паста за депилација

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

singlepost_text