Поховани печурки со тартар врз нив – Деликатес за ручек или мезе

Поховани печурки со тартар врз нив – Деликатес за ручек или мезе

Поховани печурки со тартар.

Состојки:

  • 600 гр. шампињони
  • 2 јајца
  • 150 гр. тартар
  • 100 гр. брашно
  • 100 гр. презла
  • масло, сол и бибер

Подготовка:

  1. Се чистат шампињоните, во сад се ставаат јајцата добро матени, во друг сад презла, во трет брашно.
  2. Се ставаат прво во јајца, па во па во брашно и презла и се пржат додека не поруменат на врело масло.
  3. Служете ги со тартар.

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text