Против болки делува како ароматерапија – Циметот решава голема мака

Против болки делува како ароматерапија – Циметот решава голема мака

Циметот е многу повеќе од ароматичен зачин, многу помага и има голема намена.

Циметот се користи за болки во вратот. Има својства како ароматерапија, па се користи за болки во вратот и рамениците.

Наполнете чорап со ¾ ориз, ставете 2 стапчиња цимет и две лажички каранфилче.

Загрејте две минути во микро и ставете го ова околу вратот.

Ќе ви помогне.

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text