Дресинг за салата – Едноставни состојки кои создаваат деликатес

Дресинг за салата – Едноставни состојки кои создаваат деликатес

Направете дресинг за салата од едноставни состојки кој го прави вкусот подобар три пати.

Состојки:

  • 200 гр. павлака
  • 1 лажица сок од лимон
  • 1 лажица сенф
  • 2 прстофати бибер

 

Се се меша и се става над свежа салата или со риба.

Прочитај поврзани рецепти:

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Шарска плескавица

Паста и сос по домашен рецепт

Шпагети во бешамел сос – одлично мезе со фудбал и пиво

СОВЕТ: Како да направите добра маринада за скара на жар

singlepost_text