Брзи и вкусни: Плазма топчиња кои се топат во уста готови за 5 минути

Брзи и вкусни: Плазма топчиња кои се топат во уста готови за 5 минути

Брзи и едноставни за подготовка – плазма топчиња кои се топат во уста.

Состојки:

  • 500 мл млеко
  • 10 гр ванилин шеќер
  • 3 лажици шеќер
  • 80 гр пудинг од ванила
  • 100 гр путер
  • 180 гр мелени бисквити плазма
  • 2 лажици крем од лешник
  • 70 гр мелена пазма

Начин на подготовка:

  1. Измешајте ги сите состојките по редослед како што е прикажано во видеото, обликувајте топчиња и извалкајте ги во плазма.

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text