Рибата и месото нема да се распаднат – Трик да бидат сочни и меки

Рибата и месото нема да се распаднат – Трик да бидат сочни и меки

Ако варите риба или месо, има супер трик да бидат повкусни и сочни, како и меки и да не се распаднат па да немате нервози и мака.

Се што треба е да ставите и мала шолја млеко во водата и малку оцет или лимонов сок и така ќе имате совршени месо и риба.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text