Мајонез без јајца – Највкусен додаток за секое јадење

Мајонез без јајца – Највкусен додаток за секое јадење

Направете посен мајoнез кој е поздрава варијанта од обичниот.

Состојки:

  • 4 компири
  • 300 мл. масло
  • 200 гр. сенф
  • 1 лимон (сок)
  • сол

Подготовка:

  1. Се вари компирот во солена вода, се лупи и пасира.
  2. Се става во сад со сенф и сол, па масло и се меша.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

 

 

singlepost_text