Подгответе брокули на овој начин – ќе ги обожавате!

Подгответе брокули на овој начин – ќе ги обожавате!

Вкусна брокула која ќе ве освои на првиот залак.

Состојки:

 • 1 брокула
 • 2 јајца
 • 2 лажици овесни снегулки
 • 1 лажичка сол
 • 30 гр пармезан
 • 2 лажици маслиново масло
 • 100 гр сирење

Начин на подготовка:

 1. Згответе брокула на пареа. Во блендер ставете јајца, брокула, презла, овесни снегулки, сол, пармезан, маслиново масло и изблендирајте.

   

 2. Обликувајте по желба и пржете ги неколку минути во тава на маслиново масло, додека не поруменат. Наредете на хартиени салфети да ја впијат маснотијата.

Добар апетит!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text