Смути со банана и капини – Ќе ве расони и наполни витамини

Смути со банана и капини – Ќе ве расони и наполни витамини

Направете смути со капини.

Состојки:

  • 1 банана
  • 30 капини
  • 1 лажица мед
  • 200 мл млеко
  • 2 интегрални бисквити

Подготовка:

  1. Се лупи и сече бананата, се додаваат капини со мед и изронети бисквити и се става млеко па се мати во блендер.
  2. Се става во шолји.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек

Неодолив сок од јаболка

Сок од домати – витамини и супер вкус

Слатка зимница: Домашен сок од крушки

Чаша на ден и ќе бидете здрави како дрен

Овој сок ги решава сите проблеми со главата и нервозата

Направете сок од краставица

Кашест сок од кајсии

 

singlepost_text