Видео: Интересен начин како вашето дете да го засака готвењето

Видео: Интересен начин како вашето дете да го засака готвењето

Доколку сакате да поминете убаво интересно и корисно време заедно со вашето дете, а да бидете одвоени од мобилните телефони и интернетот на неколку часови, готвењето може да биде едно од решенијата.

Погледнете го ова слатко видео во кое малиот Роман на возраст од само 3 години приготвува гвакамоле објавено на Facebook каналот „Love Food“. Уживајте и споделете 🙂

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text