Домашен сируп за кашлица со негро бомбони – Делува за два дена а децата го сакаат

Домашен сируп за кашлица со негро бомбони – Делува за два дена а децата го сакаат

Направете домашен и вкусен сируп за кашлица кој децата ќе го сакаат, а многу помага за да се победи кашлицата и настинката.

Ви требаат 1 кесе негро бонбони и 100 милилитри млеко кои се топат заедно на оган. Прво се ставаат бонбоните да се стопат, а кога ќе бидат течни се става млеко и се меша да се соедини, се става во тегла смесата и  се пие неколку пати на ден по едно мало лажиче.

По 2-3 дена ќе се смири кашлицата.

Има супер вкус па децата не го одбиваат, а со тоа ќе си скратите маки.

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text