Спречува срцев удар – Чај кој го чува здравјето

Спречува срцев удар – Чај кој го чува здравјето

Екстракт од лист од маслиново дрво е многу корисно нешто кое помага за многу проблеми и болести.

Помага за кардиоваскуларни заболувања, за превенција од срцев удар, за повеќе енергија, за намалување притисок, дијабет и Алцхајмер.

Се користи за кандида, менингит, херпес и хепатит, за маларија и туберкулоза и за инфекции на мочните канали, инфекции на увото и слично.

Побарајте во билните аптеки чај од листови од маслинка.

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство