Посни кокос бомбици – Брзи топчиња без мака

Посни кокос бомбици – Брзи топчиња без мака

Посни и лесни кокос бомбици без мака.

Состојки:

  • 200 гр. кокос
  • 2 банани
  • 200 гр. шеќер во прав
  • 200 гр. мелени посни бисквити

Подготовка:

  1. Се пасираат бананите, се става шеќер во прав и се меша, па половина од кокосот и се ставаат мелените бисквити.
  2. Се прават топчиња и се валкаат во остатокот од кокосот.

Уживајте!

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text