Прво се става шеќер и не се меша кога ќе зоврие – Најголемите грешки со кои кафето губи вкус

Прво се става шеќер и не се меша кога ќе зоврие – Најголемите грешки со кои кафето губи вкус

Сите сакаме вкусна шолја кафе особено за расонување наутро, а многумина не можат ни да си го замислат денот без кафе.
Имено, постојат и грешки кои го уништуваат вкусот на кафето.  Премногу мешање на кафето го убива вкусот, а  ако неколку пати го оставите да се подигне до врвот исто така ќе се смени вкусот и ќе стане поредок.Мешање откако кафето зоврело е исто така грешка.

Шеќерот се додава додека е водата ладна, пред кафето да се стави во неа.

Следен пат не ги правете овие грешки за супер вкус на кафето.

 

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text