Ако јадете многу солено ви треба прочистување на телото – Домашен лек

Ако јадете многу солено ви треба прочистување на телото – Домашен лек

Ако јадете многу сол погрижете се за телото и направете итна детоксикација.

Во 300 грама зовриена вода ставете 5 грама ловоров лист и варете 5 минути. Се трга од оган и се става во сад или термос, па се цеди и се пие цел ден со прекини, никако одеднаш.

Се прави ова три дена.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text