Супер смути: Согорува масни наслаги и го буди хормонот на среќа

Супер смути: Согорува масни наслаги и го буди хормонот на среќа

Ова смути поттикнува слабеење, го чува здравјето на целиот организам и го подобрува расположението.

Состојки:

  • 1 банана
  • 1 чаша јогурт
  • 2 исцедени лимони
  • 2 лажички мелено ленено семе
  • 1 лажичка кокосово масло
  • малку цимет
  • малку мелен ѓумбир

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки измешајте ги во блендер и смутито е спремно. За напивката да има уште подобар и освежувачки вкус, можете да користите и смрзнати банани.

Уживајте!

Поврзани вести на Готви.мк

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

singlepost_text