Фантастична салата од пченка

Фантастична салата од пченка

Рецепт за супер салата од пченка и кромид.

Состојки:

  • 500 гр пченка
  • 200 гр павлака
  • 100 гр мајонез
  • 1 лажичка сол
  • 1/2 лимон
  • 1 главица кромид

Начин на подготовка:

  1. Пченката згответе ја, процедете и измијте со студена вода. Измешајте павлака, мајонез, исечкан кромид, исцеден лимон или половина лажица оцет. Додајте пченка, измешајте и салатата е готва.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе на Готви.мк:

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

singlepost_text