Изобилува со витамин Ц и фолна киселина – Овошје идеално за жените

Изобилува со витамин Ц и фолна киселина – Овошје идеално за жените

Малината е идеално овошје за жените и помага на многу начини. Богата е со витамини, особено витамин Ц и антиоксиданси.
Има и влакна и фолна киселина, витамин К и Е5, манган и магнезиум, калиум и омега три киселини кои многу помагаат на жените, особено фолната киселина.Штити од воспаленија, ги јакне коските, делува на кардиоваскуларниот систем.

Штити од некои видови рак, ја разубавува кожата, помага за поголема плодност и спречува дебелеење.

 

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство

singlepost_text