Измешајте оцет со прашок за алишта – Ќе решите голем проблем во тоалетот и кујната

Измешајте оцет со прашок за алишта – Ќе решите голем проблем во тоалетот и кујната

Ако сакате брзо и лесно да ги исчистите кадата и сите елементи на тоалетот, има домашно моќно средство.

Ви треба алкохолен оцет и прашок за алишта.

Измешајте ги во ист сооднос и направете паста, ставете ја на површини каде има нечистотија и мувла и рѓа.

Нека делува 10 минути, па избришете со сунѓер.

Се ќе блеска.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Полнет ананас со ориз и пилешко

Пудинг од ориз

Оризови нудли со зеленчук

Ориз на мексикански начин

Ориз со зеленчук и краби

Пилешка мучкалица со ориз

Брза диета според вашата градба на тело

Кое е омиленото чоколадо на секој хороскопски знак

singlepost_text