Изберете најсочен ананас – Има мал трик

Изберете најсочен ананас – Има мал трик

Ова е вистинскиот начин да не згрешите и да изберете вкусен и сочен ананас.

Спротивно од бирањето банани, ананасот не треба да е зелен.Треба да се бира само оној со жолто кафена кора.

Колку и листовите побрзо се вадат, толку е позрел.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text