Ребра во полно зачини – Супер се со пиво

Ребра во полно зачини – Супер се со пиво

Направете вкусни свински ребра со многу зачини.

Состојки:

  • 1 кг. ребра свински
  • 1 лажица соја сос
  • 1 лажица мед
  • сенф, кечап
  • малку вода
  • лук во прав, вегета, сол и бибер

Подготовка:

  1. Се сечат ребрата.
  2. Се мешаат сите состојки и се премачкуваат ребрата и се оставаат околу два часа во ладилник, покриена на плех со фолија.
  3. Се ставаат да се печат на 200 степени, па премачкајте ги уште еднаш со маринадата пред да ги превртите да се печат и од другата страна.
  4. Супер се со пиво.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Полнет ананас со ориз и пилешко

Пудинг од ориз

Оризови нудли со зеленчук

Ориз на мексикански начин

Ориз со зеленчук и краби

Пилешка мучкалица со ориз

Брза диета според вашата градба на тело

Кое е омиленото чоколадо на секој хороскопски знак

singlepost_text