Најслично е со мајчиното млеко – Причини да пиете козјо млеко

Најслично е со мајчиното млеко – Причини да пиете козјо млеко

Козјото млеко е многу здраво и корисно. Млечните масти во него изнесуваат од 2,5 до 4,5 посто, а помага за многу состојби.
Има антибактериско дејство, антиканцерогено и антиалергиско дејство.
Најслично по својот состав од сите видови млеко е токму козјото до мајчиното млеко.
Ги исфрла сите отрови и радикали од телото, помага и за да се исчистите.
Спречува срцев удар, има малку холестерол и богато е со минерали за кожата.
Пијте козјо млеко често.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Полнет ананас со ориз и пилешко

Пудинг од ориз

Оризови нудли со зеленчук

Ориз на мексикански начин

Ориз со зеленчук и краби

Пилешка мучкалица со ориз

Брза диета според вашата градба на тело

Кое е омиленото чоколадо на секој хороскопски знак

singlepost_text