Причини често да јадете праз

Причини често да јадете праз

Празот е вкусна и здрава намирница која е многу корисна за организмот.

Го намалува холестеролот, штити од рак на дебело црево, го чува желудникот и простатата, го намалува и притисокот.

Има единствен мек вкус кој дозволува да се готви на различни начини.

Се употребува во речиси секое јадење.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

singlepost_text