Предизвикува несоница – Намирница која не треба да ја јадете навечер

Предизвикува несоница – Намирница која не треба да ја јадете навечер

Никогаш не јадете чоколадо пред спиење и тоа од една едноставнна причина.

Чоколадото и какаото кое го има во себе, како и големата количина на шеќер, предизвикуваат несоница.

Избегнувајте го освен ако не ве чека напорна работна ноќ или учење.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Полнет ананас со ориз и пилешко

Пудинг од ориз

Оризови нудли со зеленчук

Ориз на мексикански начин

Ориз со зеленчук и краби

Пилешка мучкалица со ориз

Брза диета според вашата градба на тело

Кое е омиленото чоколадо на секој хороскопски знак

singlepost_text