Највкусниот и најевтин ручек од 3 состојки – Полна трпеза без мака

Највкусниот и најевтин ручек од 3 состојки – Полна трпеза без мака

На Јутјуб има многу видеа со лесни и евтини рецепти, а ние ви нудиме еден од нив.

Состојки:

  • 2 поголеми компири
  • 1 главица кромид
  • 1 пакетче виршли (2-4)

Подготовка:

  1. Компирот и кромидот се сечат на коцки, и се ставаат во тава со масло, па се става сол.
  2. Се крчка на среден оган, па се става во тавата и пакетчето виршли, исечкани,  и се додава вода, па се динста.

 

Се е прикажано во видеото:

 

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Полнет ананас со ориз и пилешко

Пудинг од ориз

Оризови нудли со зеленчук

Ориз на мексикански начин

Ориз со зеленчук и краби

Пилешка мучкалица со ориз

Брза диета според вашата градба на тело

Кое е омиленото чоколадо на секој хороскопски знак

 

singlepost_text