Мороковот никогаш не го чувајте во фрижидер – Се чува заедно со друга намирница од кујната

Мороковот никогаш не го чувајте во фрижидер – Се чува заедно со друга намирница од кујната

Морковот може да биде свеж со недели ако употребите еден трик.

Тој се чува во ориз или песок.

Така нема да впие влага и таа да делува на него.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

singlepost_text