Направете моќен лек за притисок со компири

Направете моќен лек за притисок со компири

Компирот е една од највкусните и најзастапени намирници ширум светот и кај нас.

Компирот е познат по лековитите својства, помага за срцето и крвотокот.

Со него се прави моќен лек за притисок.

Варете кора од 4-5 компири 15 минути, во 600 милилитри вода и секој ден испијте по 1-2 шолји од процедената течност.

Помага за притисокот.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

singlepost_text