Домашен лек за хеликобактер – Ви требаат три компири

Домашен лек за хеликобактер – Ви требаат три компири

Хеликобактер е опасна бактерија која за жал тешко се чисти дури и со лекови, но за среќа постои природно решение за намалување на опасната бактерија која живее во слузокожата на желудникот.

Земете три компири и направете моќен сок.

Исцедете го сокот од компирите, ако имате соковник се ќе оди лесно, а ако немате ќе вложите малку повеќе труд за лупење и чистење, па цедење.

Се зема од сокот половина чаша пред оброк.

Го смирува желудникот, надуеноста и болката.

Поврзани вести на Готви.мк:

Зеленчукова супа

Ладна супа за врелите летни денови

Крем супа од моркови

Телешка супа со куркума и брокула

Мисиркина супа со јајце

Пролетна супа

Јагнешка чорба по традиционален рецепт

Крем чорба од тиква и компири

singlepost_text