Веге детокс напивка: Ја враќа силата и го штити организмот

Веге детокс напивка: Ја враќа силата и го штити организмот

Ако се чувствувате уморно, сакате да ја вратите енергијата и да го заштитите организмот, тогаш овој рецепт е за вас.

Состојки:

  • 2 поголеми вези свеж коријандер
  • парче од 2,5 см свеж ѓумбир
  • 4 излупени лимони
  • 2 големи краставици
  • 1 јаболко

Начин на подготовка:

  1. Од сите состојки исцедете сок по наведениот редослед. Ставете во чаша и измешајте.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

 

singlepost_text