Готови за 10 минути: Уштипци со јогурт, тиквици и сирење

Готови за 10 минути: Уштипци со јогурт, тиквици и сирење

Брзи, вкусни, неодоливи – уштипци со јогурт, тиквици и сирење кои ќе ве освојат!

Состојки:

  • 2 поголеми тиквици
  • 1/2 лажичка сол
  • 4 јајца
  • 280 гр свежо кравјо сирење
  • 1 лажица павлака
  • 1 лажица јогурт
  • 250 гр меко брашно
  • 1/2 прашок за печиво
  • масло за пржење

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Душкина кујна“:

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

singlepost_text