Пијте вода со сода – Нема да посетите веќе лекар

Пијте вода со сода – Нема да посетите веќе лекар

Сите знаеме за лековитите својства на содата, освен што помага и во кујната, помага и за здравје на цело тело, па се препорачува да се пие вода со сода.

Помага за тегоби поврзани со артритис, позитивно влијае и на намалување болки на зглобовите, воспаленија, а помага и за бубрезите и крвта и слезината, намалување киселини.

Разматете пола лажиче сода во чаша вода и пијте една чаша секој ден.

singlepost_text