Нема да вклучите шпорет: Оброк салата која ќе ве држи сите цел ден

Нема да вклучите шпорет: Оброк салата која ќе ве држи сите цел ден

Што е подобро на топлото време од салата, направете ја највкусната:

Состојки:

 

 

 • 1 сечен кромид 
 • ½ краставица
 • 3 домати
 • 1 конзерва леблебија
 • 1/3 шолји фета
 • 2 лажици маслинки
 • 2 конзерви сардина
 • 2 лажици маслиново масло
 • 3 лажици лимонов сок
 • 2 лажички оригано
 • сол и бибер

 

Подготовка:

 1. Се ставаат состојките во сад по овој ред, лимонов сок со зачини и масло, кромид и бибер, па се додаваат сите други состојки ситно сечени.
 2. Се става и сардината исцедена од масло и горе маслинките.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text