Витаминска салата – Совршена и за лето и за зима

Витаминска салата – Совршена и за лето и за зима

Направете вкусна витаминска салата.

Состојки:

  • 300 гр. спанаќ
  • 300 гр. зелка
  • 100 гр. сирење
  • 2 јајца варени
  • 2 гранчиња магдонос
  • сол, масло и оцет

Подготовка:

  1. Се сече ситно зелката или се ренда, се става сол.
  2. Се додава сечен магдонос со спанаќ кој треба да е исчистен, измиен и сечен на траки.
  3. Се ставаат варени јајца, се ронат, се става и ронето сирење.
  4. Се става сол, масло и оцет и се меша.

Добар апетит!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Прочитај повеќе кулинарски совети и трикови ТУКА

Помоќен од вијагра и афродизијак: Две состојки за да бидете ѕвер во кревет

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете

 

 

 

singlepost_text