Со Вегета Фант времето може да се купи

Со Вегета Фант времето може да се купи

Новиот асортиман на Вегета Фант мешавините нуди кулинарски решенија за секој ден. Вегета фант дава одговор на постојаните прашања за тоа што да се готви утре и дава можност да подготвите висококвалитетни и вкусни оброци брзо, едноставно и лесно. Секој производ е рецепт за ново фантастично јадење. И вештите готвачи, но и оние кои што се помалку вешти во кујната со Вегета Фант можат да подготват вкусно јадење. Без разлика дали сакате брз оброк со тестенини, зеленчук или со месо, Вегета Фант ви го нуди најпрактичното решение.

Отсега, можете да го збогатите вашето мени со нови Вегета Фант производи: за шпагети болољезе, за лазањи, за запечени тестенини болоњезе, за запечени тестенини со шунка и сирење, односно Вегета Фант за сос од печурки и сос од сирење. Сите производи се произведени од најквалитетни состојки, и се без додадени подобрувачи на вкус.

Со Вегета Фант времето може да се купи!

Вегета Фант сирење

Вегета Фант сос од сирење

Совршено кремаст и нежен, Вегета Фант сосот од сирење е идеален додаток на сите видови јадења. Без разлика дали јадете зеленчук во жешките летни денови или уживате во некои специјалитети со месо, сосот со сирењене можете а да не го употребите.

Вегета Фант печурки

Вегета Фант сос од печурки

Сосот од печурки Вегета Фант е збогатен со сушен вргањ и шампињони и како таков им дава специфичен вкус на јадењата од месо, тестенини или ориз.

Пробудете ги вкусовите на есента и мирисните шуми; подгответе го вашиот омилен специјалитет со сос од печурки веќе денес, а за свечени пргоди предлагаме да го оплемените вашиот оброк со додавање на слатка павлака, путер или коњак.

Вегета Фант болоњезе

Вегета Фант за шпагети болољезе

Шпагети болоњезе се едно од најпопуларните јадења кое редовно се подготвува во многу домови, а штом ќе ја откриете мешавината Вегета Фант за шпагети болоњезе, тоа ќе стане чест гостин и кај вас.

Вегета Фант мешавината за болоњезе сос е одличен избор затоа што содржи дури 31 % сушени домати. Сега, кога го откривте рецептот за најдобар сос болоњезе, размислете внимателно со кого ќе го поделите.

Вегета Фант лазањи

Вегета Фант за лазањи

Со месо или вегетаријанска лазања, тоа го оставаме на ваши избор – но на крајот на денот тоа навистина е ирелевантно кога имате толку многу добра основа.

А најдобрата основа за совршени лазањи е мешавината за лазањи од Вегета Фант која содржи сушен кромид, домати, магдонос и целер.

Вегета Фант шунка и сирење

Запечени тестенини со шунка и сирење

Чиста класика! Шунка и сирење природно си одговараат заедно, но кога ќе ги додадете тестенините кои претходно не треба да се готват, добивате вкусно и убаво јадење, па дури и најмладите можат да го подготвуваат со вас.

Вегета Фант шпагети болоњезе

Запечени тестенини болоњезе

Идеално јадење кога не знаете што да готвите или немате доволно време за поголеми кулинарски предизвици. Едноставно и брзо за подготовка, без претходно да се готват тестенините, без миење садови и нередот во кујната. Сушените зачини даваат богат медитерански вкус на мешавината која е без додадени подобрувачи на вкус. Практично, брзо и вкусно.

singlepost_text