За сите љубители на суши – Колку калории има во него

За сите љубители на суши – Колку калории има во него

За сите љубители на суши откриваме колку е здраво и колку калории има.
Првобитно сушито не било деликатес, туку метод за чување и конзервирање риба.Во 100 грама суши има 250 калории ако е со туна, ако е со лосос 160 калории, додека вегетаријанско суши има 110 калории.

Уживајте!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text