Снемавте среде готвење? – Ова е совршена замена за мед

Снемавте среде готвење? – Ова е совршена замена за мед

Ако ви треба мед, почнавте со готвење, а немате, има супер замена.

1 шолјичка  мед е исто што и 1 ¼ шолјички шеќер и 1/3 шолјички вода.

Вака нема да згрешите.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text