За нервите, смирување, циркулација и стомакот – Една шолја чај лек за се

За нервите, смирување, циркулација и стомакот – Една шолја чај лек за се

Има големи количини на витамин Ц, помага за побрз метаболизам и посилен имунитет.

Чајот од хибискус е погоден за сите настинки, вируси и грипови.Помага и за опуштање, смирување на нервите, а најголем ефект има кај имунитетот.

Помага и кај проблеми со стомакот, делува како лаксатив, добар е и за пореметување со циркулацијата, како и за несоница.

Овој вид на чај помага и да се направи детоксикација на телото.

 

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text